مجری محجبه برای نخستین‌بار در شبکه مسیحی لبنان

دوشنبه 12 مهر 1395 06:09 ب.ظ

 

مجری محجبه برای نخستین‌بار در شبکه مسیحی لبنان

 • مجری محجبه برای نخستین‌بار در شبکه مسیحی لبنان

  مجری محجبه برای نخستین‌بار در شبکه مسیحی لبنان

  شبکه تلویزیونی مسیحی « otv » لبنان تصمیم گرفته است در یکی از برنامه‌های پاییزه خود برای نخستین‌بار از یک مجری زن محجبه استفاده کند.

  پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۵۱

  کد مطلب: 4959

  به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در لبنان، قانون ۱۹۹۴ درباره رسانه‌های سمعی و بصری، شبکه‌های تلویزیونی لبنان را بر اساس طایفه‌ها و قومیت‌های مختلف تقسیم کرده است.
  وابستگی‌های قومی نقش اول را در انتخاب کارکنان این مؤسسه‌ها ایفا می‌کند و فقط در مواقع استثنایی ممکن است این قانون نقض شود.
  امسال این احتمال وجود دارد که وضعیت موجود در این مؤسسه‌ها شاهد برخی تغییرات مثبت جزئی باشد.
  در همین راستا، شبکه تلویزیونی otv (متعلق به ژنرال میشل عون از مسیحیان مارونی برجسته لبنان و کاندیدای ریاست جمهوری، عضو جناح ۸ مارس و متحد مهم حزب‌الله) تصمیم گرفته است در یکی از برنامه‌های پاییزه خود برای اولین بار از یک مجری زن محجبه استفاده کند.
  این برنامه با نام «این طور که به نظر می‌آید» به کارگردانی ماهر الدنا یک برنامه طنز سیاسی اجتماعی است و خانم امانی جحا با حجاب همیشگی خود در آن به عنوان مجری حضور خواهد یافت که برای صفحه پرتقالی رنگ otv اتفاقی نادر به شمار می‌آید.
  این برنامه، در فضایی بین جدی و شوخی سیر می‌کند و بر اخلاق رسانه‌ای و اهمیت جا انداختن آن در لبنان تأکید دارد. شخصیت‌های چالشی در عرصه‌های رسانه، سیاست و هنر به مرور مهمان بخش‌های مختلف این برنامه خواهند شد.
  همچنین گفته می‌شود، شبکه المنار نیز تصمیم دارد یک برنامه گفت‌و‌گو محور زنانه با حضور برخی شخصیت‌های مسیحی تولید کند.
  در صورت صحت اطلاعات وارده، این بار نیز با اتفاق غیر عادی و متفاوتی در شبکه المنار مواجه خواهیم شد که هم‌زمانی آن با تغییر مذکور در otv رنگ و بوی تازه‌ای به رسانه‌های لبنانی می‌بخشد و احتمال دارد به شبکه‌ها و برنامه‌های دیگر نیز تسری پیدا کند.

  Share/Save/Bookmark

  مرجع : ایکنا


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic